Čokoládová fontána - fontána na čokoládu.

Prodej širokého sortimentu fontán na čokoládu za nejpříznivější možné ceny. V našem e-shopu nabízíme široký sortiment čokoládových fontán pro domácí použití i čokoládových fontán vhodných pro gastronomii. Prodáváme čokoládové fontány vhodné pro domácí použití i čokoládové fontány vhodné pro náročný gastronomický provoz.

Čokoládové fontány pro domácí použití mají plastovou převodovku a oproti gastro fontánám nejsou vhodné pro pravidelný provoz, jsou podstatně hlučnější, jsou málo odolné proti i malému petížení a jejich použití je omezeno na 1-5 hodin denně.  To je samozřejmě dostatečně dlouhá doba provozu pro domácí oslavy a pro tyto akce je můžete bez obav používat. Představu o hlučnosti domácích fontán si můžete udětat z videa zde a to jsou i hlučnější fontány. Doba rozpouštění čokolády ve fontáně je poměrně dlouhá, obvykle cca 1 hodinu. Fontány pro domácí použití mají životnost přibližně 100 hodin provozu a přitom nezáleží na velikosti, ceně nebo značce fontány. Omezení doby provozu, nižší životnost a vyšší hlučnost fontán pro domácnost je dána hlavně jejich plastovou převodovkou. Proto čokoládové fontány vybavené plastovými převodovkami, což jsou prakticky všechny fontány do ceny cca 3000,- Kč, nedoporučujeme pro použití při podnikání a v gastroprovozech, protože na přirozené opotřebení se nevztahuje záruka.

Čokoládové fontány pro gastronomii jsou přizpůsobené pro delší dobu provozu a častější použití a mají využití pro cateringové firmy, v cukrárnách, hotelech, na velkých společenských akcích a podobně. Obvykle jsou řešeny tak, že jejich speciální motor je přímo napojen na šnek a tím odpadá nejproblémovější část čokoládové fontány, kterou je převodovka. Obvykle mají také kvalitnější regulaci teploty, kterou můžete pro chladnější prostředí nastavit na vyšší hodnotu a fontánu tak použít i při nižší teplotě, než je obvykle doporučovaná teplota.

Co lze v čokoládě namáčet? Výběr je pestrý a obecně se dá říct, že namáčet lze všechno kromě drobivých jídel. Nejoblíbenější jsou jahody, banány, meloun, ananas, hrozny, sušené ovoce, bonbóny marshmallow... Nechte se unést čokoládovou fantazií.